Wybieramy buro księgowe – sprawdź, na co uważać

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej powiązane jest z prowadzeniem księgowości firmy. Jest to zawiłe zadanie, właśnie dlatego czasami warto skorzystać z pomocy biura księgowego. Przyjrzyjmy się, jakimi kryteriami musimy się kierować w czasie tego wyboru.

Czym zajmuje się biuro księgowe?
Przekazanie księgowości do biura rachunkowego związane jest z przejęciem przez nie wielu zadań. Jednym z nich jest składanie deklaracji, załatwianie spraw biurowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych. Proces nie jest trudny – człowiek biznesu przekazuje konieczną specyfikację do biura, a osoby w nim zatrudnione, dokonują słusznych rozliczeń. Człowiek biznesu otrzymuje wiadomości dotyczące tego, jakiej wysokości podatki dla państwa i składki ZUS ma obowiązek zapłacić.
Osobami, jakie zazwyczaj korzystają z biur księgowych, są przedsiębiorcy z jednoosobową działalnością gospodarczą lub mikroprzedsiębiorstwem. W przeciwnym wypadku, na ogół obowiązek prowadzenia finansów spoczywa na księgowej. Obowiązki biura rachunkowego polegają m.in. na: prowadzeniu rozrachunków robotników, sporządzanie deklaracji fiskalnych, wystawianie oraz składowanie faktur, a również prowadzenie wykazu kosztów połączonych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Będzie ono też odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z urzędami.

Internetowe biuro księgowe
Alternatywnym rozwiązaniem jest internetowe biuro księgowe. Ich praca polega na wykonywaniu tych samych obowiązków, jakie ma biuro stacjonarne. To, co je wyróżnia, to fakt, iż wszystkie dokumenty przekazywane są drogą elektroniczną. Zapewnia to nieograniczony dostęp do niezbędnych dokumentów, jakie można zawsze wydrukować. Korzystanie z tego rozwiązania jest niezmiernie łatwe, gdyż kontaktować się z pracobiorcami można za pomocą aplikacji internetowych. Tym samym sposobem jesteśmy w stanie dostarczyć wszelkie dokumenty, niezbędne do dokonania rozliczeń.
To, co wyróżnia biura księgowe online, to ich dobra cena, która nagminnie bywa niższa aniżeli usługi szablonowego biura. Pomocnym atutem jest oszczędność czasu, który należałoby poświęcić na dostarczenie niezbędnej dokumentacji.

CO sprawdzać przy wyborze biura księgowego?
Wybór właściwego biura rachunkowego nie jest łatwym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę kilka znaczących czynników. Jednym z kryteriów może być koszt praktycznych usług i ich zakres. W tym celu poprawnie będzie zrobić rozeznanie, jakie są obowiązujące ceny oraz co one obejmują. Ciekawym rozwiązaniem kłopotów jest odwiedzenie strony konkretnego biura, tak jak np. https://eabakus.pl, gdzie można znaleźć szczegółowy cennik. Dzięki temu możemy wybrać propozycję, która w najwyższym stopniu nam pasuje.
Nie bez znaczenia są opinie innych klientów. W szeregu przypadków odkryć je można na różnego typu portalach czy też forach internetowych.To naturalnie dzięki temu jesteśmy w stanie wiedzieć, czego się spodziewać po danym miejscu oraz jego pracownikach.
Dla wielu biznesmenów ważne jest, czy biuro jest w stanie reprezentować go przed urzędami. Związane to jest z możliwością podpisania pełnomocnictwa, to właśnie dzięki czemu nie będzie potrzebne odwiedzanie biura zawsze wówczas, gdy zajdzie konieczność podpisania dokumentu urzędowego. Pełnomocnictwo połączone jest z wyrażeniem zgody na reprezentowanie przedsiębiorcy przed urzędami oraz instytucjami.

You May Also Like