Kupujemy depilator – na co zwrócić uwagę?

Pośród produktów do pielęgnacji i higieny, istotną popularnością cieszą się depilatory. Zapewniają one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach znajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki oraz śmiałe rozwiązania. Jakim sposobem dokonać wyboru właściwego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić uwagę? Na te pytania odnajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są rodzaje depilatorów?
Na rynku możemy odkryć parę rodzajów depilatorów. To, co je odróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Pierwszy rodzaj, innymi słowy depilatory klasyczne, jest na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm zwykle oparty jest na krążkach lub też pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – podczas jej obrotu, otwierają się oraz zamykają, przez co są w stanie łapać włoski. Depilator świetlny ma lampę, która naświetla sprecyzowany obszar skóry. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei przyswajane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Kojarzy się to z zahamowaniem ponownego przyrostu włosa. Ostatni typ, inaczej depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji osobnej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może zostać w całości zniszczona lub też również uszkodzona.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując depilator świetlny?
To, co warto wziąć pod uwagę w czasie zakupu depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, bo każdy z nas ma inną odporność na ból – zanadto duża moc urządzenia może sprawiać dyskomfort. Skóra w różnych miejscach ciała jest mniej bądź o wiele bardziej wrażliwa, skutkiem tego moc urządzenia musimy zawsze dostosowywać do depilowanego obszaru. Nie bez znaczenia jest również dostosowanie tego parametru do rodzaju skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl .com, mają poboczną funkcję, którą jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed zakupem?
Zakup depilatora laserowego nie jest banalnym zadaniem. Pojedyncze modele różnią się między sobą nie jedynie ceną, ale także mocą urządzenia i dodatkowymi funkcjami. Z pewnością należałoby zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Znajdziemy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub też akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje defekty i zalety, a my musimy dopasować je do indywidualnych potrzeb.
Ważne są też funkcje, jakie mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Odnajdziemy m.in. oprogramowania do planowania depilacji lub też czujnik rozpoznawania typu skóry.
Nie bez znaczenia jest również ilość trybów pracy i regulacja mocy działania. By depilacja była efektywnie i bez problemu przeprowadzona na przeróżnych obszarach ciała, dobrze jest dostosować możliwości depilatora. W pewnych momentach wynajdziemy pomocnicze nasadki czy też głowice, które uczynią, iż depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się nieomalże bezboleśnie.

You May Also Like