Ekranizacja Biały Jaguar – poznaj polskiego Robinsona Crusoe

Cudze sławicie, swego nie znacie – słowa te nadal są niezmiernie aktualne. Postać legendarnego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana niemal wszystkim, jednak nie tak wiele osób spotkało się z Johnem Bobrem, bohaterem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” oraz „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty i podróżnika Arkadego Fiedlera. Nie jest to powieść historyczna, jednak postać Johna Bobra oparta jest na pewnych asumptach, a to znaczy drewnianej łodzi z napisem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” znalezionej na wyspie Coche.

Jak wygląda sprawa ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak ciekawa seria powieści zdecydowanie zasługuje na ekranizację – ma ona duży potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak oraz handlowym. Fantastyczne przygody Johna Bobra to materiał, jaki doskonale nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc olśniewającą prozę Arkadego Fiedlera z nowoczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć widzom niezapomnianych wrażeń, wzbudzając podziw i przenosząc w świat równikowych wysp. Wniosek nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Z jakiej przyczyny projekt Biały Jaguar przyciągnie obserwatorów?

Fikcja jest tym, co pozwala zapomnieć o mało interesującej codzienności, pracy, szkole i innych obowiązkach, przenosząc się do świata pełnego historii. Jest to gruntownie inny świat, jaki można ujrzeć oczami rodaka – polskiego podróżnika i poszukiwacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji i zaskakująco autentyczne, jak na produkcję przygodową, pokazanie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu widowni. Projekt Biały Jaguar powoduje, iż adaptacja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej realna. Warto wobec tego zaintrygować się tym niezwykle atrakcyjnym projektem, jaki bez negowania okaże się szlagierem na lokalnych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – niestrudzonego Polaka, który zwiedził cały świat!

Niesamowite wyjazdy Johna Bobra bez negowania dostarczą widowni wiele imponującej rozrywki. Projekt Biały Jaguar ma na celu spopularyzowanie tej postaci oraz twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając zupełnie nowe życie do serii klasyków. Będzie to historia o Polaku, podróżniku i dzielnym odkrywcy, jaki zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów i niezapomnianych przygód. Zmagania z dziką przyrodą, agresywni Indianie oraz poławiacze pereł – jest to pełna życia opowieść, która pobudza fantazję.
Warto oznaczyć, że figura Johna Bobra jest jedynie luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Mimo tego, nawet te nieduże poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych regionach, wskutek tego należałoby przenieść się w świat fantazji oraz przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Adaptacja filmowa dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie oryginalną widownie i zwiększy jego popularność, jakkolwiek również przedstawi tę opowieść starym entuzjastom w śmiałej formie.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar